Omega - 2804.52.37
2804.52.37 Seamaster Aqua Terra 150M Co-Axial 36.2 Railmaster / Brown Alligator
| Brand: | Omega |
|---|---|
| Family: | Railmaster |
| Reference: | 2804.52.37 (aka: 28045237) |
| Name: | 2804.52.37 Seamaster Aqua Terra 150M Co-Axial 36.2 Railmaster / Brown Alligator |
| Produced: | 2003 |
| Produced: | 2010 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 36.20 mm |
| Case Lug Width: | 19.00 mm |
| Water Resistance: | 150.00 m |
| Dial Color: | Black |
|---|---|
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Arrow |
Description
The Omega Railmaster 2804.52.37 has a stainless steel case of 36.2mm. It is fitted with a brown alligator strap.