Omega - 2105.21.00
2105.21.00 Seamaster 120M Automatic 36.25 Yellow Gold / Diamond / White
| Brand: | Omega |
|---|---|
| Family: | Seamaster 120M |
| Reference: | 2105.21.00 (aka: 21052100) |
| Name: | 2105.21.00 Seamaster 120M Automatic 36.25 Yellow Gold / Diamond / White |
| Produced: | 1993 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Yellow Gold |
|---|---|
| Case Bezel: | Gem-Set |
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 36.25 mm |
| Case Lug Width: | 18.00 mm |
| Water Resistance: | 120.00 m |
| Dial Color: | White |
|---|---|
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Proprietary |
Description
The Omega Seamaster 120M ref. 2105.21.00 has a yellow gold case with diamond-set bezel, and matching bracelet. The dial is white.