Omega - 234.10.39.20.01.001
234.10.39.20.01.001 Seamaster 300 Master Co-Axial Stainless Steel / Black / Bracelet / 60th Anniversary
| Brand: | Omega |
|---|---|
| Family: | Seamaster 300 |
| Reference: | 234.10.39.20.01.001 (aka: 23410392001001) |
| Name: | 234.10.39.20.01.001 Seamaster 300 Master Co-Axial Stainless Steel / Black / Bracelet / 60th Anniversary |
| Produced: | 2017 |
| Limited: | Yes, 3557 units |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Bezel: | Rotating, 60-0 (Pilot) |
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 39.00 mm |
| Case Lug Width: | 19.00 mm |
| Water Resistance: | 300.00 m |
| Dial Color: | Black |
|---|---|
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Arrow |
Minimum price
4 976 €
Maximum price
6 963 €
Absolute change
0 €
Opening price
5 619 €
Closing price
5 619 €
Relative change
0,00 %
Description
Trilogy 1957 60th Anniversary Seamaster 300. Limited edition 3557 pieces. Caliber 8806. Delivered with; Bracelet. Calf 'vintage' strap. NATO strap.