Omega - 210.62.42.20.03.001
210.62.42.20.03.001 Seamaster Diver 300M Master Co-Axial 42 Sedna Gold / Blue / Rubber
| Brand: | Omega |
|---|---|
| Family: | Seamaster Diver 300M |
| Reference: | 210.62.42.20.03.001 (aka: 21062422003001) |
| Name: | 210.62.42.20.03.001 Seamaster Diver 300M Master Co-Axial 42 Sedna Gold / Blue / Rubber |
| Produced: | 2019 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Sedna Gold |
|---|---|
| Case Bezel: | Rotating, 0-60 (Dive) |
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 42.00 mm |
| Case Lug Width: | 20.00 mm |
| Water Resistance: | 300.00 m |
| Dial Color: | Blue |
|---|---|
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Sword |
Minimum price
16 834 €
Maximum price
26 087 €
Absolute change
0 €
Opening price
21 279 €
Closing price
21 279 €
Relative change
0,00 %
Description
The Omega Seamaster 300M 210.62.42.20.03.001 was introduced in 2019. It features a Sedna gold case paired with a blue ceramic dial and bezel. It is fitted with a blue rubber strap.