Omega - 2332.20.00
2332.20.00 Seamaster Diver 300M Automatic 41 Stainless Steel / Yellow Gold / White / Bracelet
| Brand: | Omega |
|---|---|
| Family: | Seamaster Diver 300M |
| Reference: | 2332.20.00 (aka: 23322000) |
| Name: | 2332.20.00 Seamaster Diver 300M Automatic 41 Stainless Steel / Yellow Gold / White / Bracelet |
| Produced: | 2021 |
| Limited: | No |
| Case Bezel: | Rotating, 0-60 (Dive) |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 41.00 mm |
| Case Lug Width: | 20.00 mm |
| Water Resistance: | 300.00 m |
| Dial Color: | White |
|---|---|
| Dial Hands: | Proprietary |
Description
This unusual version of the classic Seamaster 300M Chronometer has a two-tone case and bracelet paired with a white dial.