Omega - 215.30.44.22.01.001
215.30.44.22.01.001 Seamaster Planet Ocean 600M Co-Axial 43.5 Master Chronometer GMT Stainless Steel / Black White / Bracelet
| Brand: | Omega |
|---|---|
| Family: | Seamaster Planet Ocean |
| Reference: | 215.30.44.22.01.001 (aka: 21530442201001) |
| Name: | 215.30.44.22.01.001 Seamaster Planet Ocean 600M Co-Axial 43.5 Master Chronometer GMT Stainless Steel / Black White / Bracelet |
| Produced: | 2016 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Bezel: | Rotating, 24 Hour |
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 43.50 mm |
| Case Lug Width: | 21.00 mm |
| Water Resistance: | 600.00 m |
| Dial Color: | Black |
|---|---|
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Arrow |
Minimum price
5 011 €
Maximum price
7 124 €
Absolute change
0 €
Opening price
6 282 €
Closing price
6 282 €
Relative change
0,00 %
Description
The Planet Ocean 600M Co-Axial 43.5 Master Chronometer GMT reference 215.30.44.22.01.001 was introduced at BaselWorld 2016, as part of the third generation of Planet Ocean. It is powered by the Master Co-Axial caliber 8906 and features a black/white ceramic bezel.