Omega - 215.32.44.21.01.002
215.32.44.21.01.002 Seamaster Planet Ocean 600M Co-Axial 43.5 Master Chronometer Stainless Steel / Green / Rubber
| Brand: | Omega |
|---|---|
| Family: | Seamaster Planet Ocean |
| Reference: | 215.32.44.21.01.002 (aka: 21532442101002) |
| Name: | 215.32.44.21.01.002 Seamaster Planet Ocean 600M Co-Axial 43.5 Master Chronometer Stainless Steel / Green / Rubber |
| Produced: | 2024 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Bezel: | Rotating, 0-60 (Dive) |
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 43.50 mm |
| Case Lug Width: | 21.00 mm |
| Water Resistance: | 600.00 m |
| Dial Color: | Green |
|---|---|
| Dial Finish: | Matte |
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Arrow |
Description
The Omega Seamaster Planet Ocean 215.32.44.21.01.002 of 2024 has a stainless steel case of 43.50mm and a Green dial. This watch is powered by caliber 8900.