Omega - 215.32.44.21.06.001
215.32.44.21.06.001 Seamaster Planet Ocean 600M Co-Axial 43.5 Master Chronometer Stainless Steel / Silver / Rubber
| Brand: | Omega |
|---|---|
| Family: | Seamaster Planet Ocean |
| Reference: | 215.32.44.21.06.001 (aka: 21532442106001) |
| Name: | 215.32.44.21.06.001 Seamaster Planet Ocean 600M Co-Axial 43.5 Master Chronometer Stainless Steel / Silver / Rubber |
| Produced: | 2024 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Bezel: | Rotating, 0-60 (Dive) |
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 43.50 mm |
| Case Lug Width: | 21.00 mm |
| Water Resistance: | 600.00 m |
| Dial Color: | Silver |
|---|---|
| Dial Finish: | Matte |
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Arrow |
Minimum price
5 642 €
Maximum price
5 674 €
Absolute change
0 €
Opening price
5 674 €
Closing price
5 674 €
Relative change
0,00 %
Description
The Omega Seamaster Planet Ocean 215.32.44.21.06.001 of 2024 has a stainless steel case of 43.50mm and a Silver dial. This watch is powered by caliber 8900.