Omega - 215.32.46.51.09.001
215.32.46.51.09.001 Seamaster Planet Ocean 600M Co-Axial 45.5 Master Chronometer Chronograph Stainless Steel / Beige / Rubber
| Brand: | Omega |
|---|---|
| Family: | Seamaster Planet Ocean |
| Reference: | 215.32.46.51.09.001 (aka: 21532465109001) |
| Name: | 215.32.46.51.09.001 Seamaster Planet Ocean 600M Co-Axial 45.5 Master Chronometer Chronograph Stainless Steel / Beige / Rubber |
| Produced: | 2024 |
| Limited: | No |
| Case Bezel: | Rotating, 0-60 (Dive) |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 45.50 mm |
| Case Lug Width: | 22.00 mm |
| Water Resistance: | 600.00 m |
| Dial Color: | Silver |
|---|---|
| Dial Finish: | Matte |
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Arrow |
Description
The Planet Ocean 600M Co-Axial Master Chronometer Chronograph reference 215.32.46.51.09.001 debuted in 2024. This Planet Ocean has a stainless steel case of 45.50mm, and a Silver dial.