Omega - 215.92.46.22.99.002
215.92.46.22.99.002 Seamaster Planet Ocean 600M Co-Axial 45.5 Master Chronometer GMT Dark Grey
| Brand: | Omega |
|---|---|
| Family: | Seamaster Planet Ocean |
| Reference: | 215.92.46.22.99.002 (aka: 21592462299002) |
| Name: | 215.92.46.22.99.002 Seamaster Planet Ocean 600M Co-Axial 45.5 Master Chronometer GMT Dark Grey |
| Produced: | 2023 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Titanium |
|---|---|
| Case Bezel: | Rotating, 24 Hour |
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 45.50 mm |
| Case Lug Width: | 22.00 mm |
| Water Resistance: | 600.00 m |
| Dial Color: | Grey |
|---|---|
| Dial Finish: | Matte |
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Arrow |
Description
The Omega Seamaster Planet Ocean GMT Dark Grey 215.92.46.22.99.002, introduced in 2023, has a grey ceramic case with titanium crown, helium escape valve and bezel. The dial is titanium as well. This watch is powered by caliber 8906 Titanium.