Omega - 215.92.46.51.01.003
215.92.46.51.01.003 Seamaster Planet Ocean 600M Co-Axial 45.5 Master Chronometer Chronograph Deep Black ETNZ
| Brand: | Omega |
|---|---|
| Family: | Seamaster Planet Ocean |
| Reference: | 215.92.46.51.01.003 (aka: 21592465101003) |
| Name: | 215.92.46.51.01.003 Seamaster Planet Ocean 600M Co-Axial 45.5 Master Chronometer Chronograph Deep Black ETNZ |
| Produced: | 2023 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Ceramic |
|---|---|
| Case Bezel: | Rotating, 0-60 (Dive) |
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 45.50 mm |
| Case Lug Width: | 22.00 mm |
| Water Resistance: | 600.00 m |
| Dial Color: | Black |
|---|---|
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Arrow |
Minimum price
9 167 €
Maximum price
12 220 €
Absolute change
0 €
Opening price
10 848 €
Closing price
10 848 €
Relative change
0,00 %
Description
The Omega Seamaster Planet Ocean Deep Black 215.92.46.51.01.003 is a 2023 introduction, created in collaboration with the Emirates Team New Zealand. It features a black ceramic case with turquoise details, and it is powered by the self-winding caliber 9900 with chronograph functions.