Omega - 215.98.46.22.01.003
215.98.46.22.01.003 Seamaster Planet Ocean 600M Co-Axial 45.5 Master Chronometer GMT Deep Black Sapphire
| Brand: | Omega |
|---|---|
| Family: | Seamaster Planet Ocean |
| Reference: | 215.98.46.22.01.003 (aka: 21598462201003) |
| Name: | 215.98.46.22.01.003 Seamaster Planet Ocean 600M Co-Axial 45.5 Master Chronometer GMT Deep Black Sapphire |
| Produced: | 2018 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Ceramic |
|---|---|
| Case Bezel: | Gem-Set |
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 45.50 mm |
| Case Lug Width: | 22.00 mm |
| Water Resistance: | 600.00 m |
| Dial Color: | Black |
|---|---|
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Arrow |
Description
The Omega Seamaster Planet Ocean reference 215.98.46.22.01.003 features a black ceramic case and a gem-set platinum bezel. It is powered by caliber 8906.