Omega - 332.10.41.51.03.001
332.10.41.51.03.001 Speedmaster 57 Master Chronometer 40.5 Stainless Steel / Blue / Bracelet
| Brand: | Omega |
|---|---|
| Family: | Speedmaster '57 |
| Reference: | 332.10.41.51.03.001 (aka: 33210415103001) |
| Name: | 332.10.41.51.03.001 Speedmaster 57 Master Chronometer 40.5 Stainless Steel / Blue / Bracelet |
| Produced: | 2022 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Bezel: | Tachymeter |
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 40.50 mm |
| Case Lug Width: | 20.00 mm |
| Water Resistance: | 50.00 m |
| Dial Color: | Blue |
|---|---|
| Dial Finish: | Sunburst |
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Arrow |
Minimum price
6 713 €
Maximum price
10 906 €
Absolute change
0 €
Opening price
7 442 €
Closing price
7 442 €
Relative change
0,00 %
Description
The Omega Speedmaster 57 reference 332.10.41.51.03.001 was introduced in 2022. This watch has a Stainless Steel case of 40.50mm with engraved tachymeter bezel. Inside ticks the hand-wound caliber 9906. The dial is Blue.