Omega - 324.30.38.50.01.001
324.30.38.50.01.001 Speedmaster Co-Axial 38 Stainless Steel / Black / Bracelet
| Brand: | Omega |
|---|---|
| Family: | Speedmaster (Non-Moonwatch) |
| Reference: | 324.30.38.50.01.001 (aka: 32430385001001) |
| Name: | 324.30.38.50.01.001 Speedmaster Co-Axial 38 Stainless Steel / Black / Bracelet |
| Produced: | 2017 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Bezel: | Tachymeter |
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 38.00 mm |
| Case Lug Width: | 18.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | Black |
|---|---|
| Dial Finish: | Sunburst |
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Stick |
Minimum price
3 774 €
Maximum price
4 487 €
Absolute change
0 €
Opening price
4 239 €
Closing price
4 239 €
Relative change
0,00 %
Description
The Omega Speedmaster 324.30.38.50.01.001 was introduced in 2017. Unlike other models in this series, this version has a black dial with round (not oval) subdials and a more conventional date window.