Omega - 324.32.38.50.06.001
324.32.38.50.06.001 Speedmaster Co-Axial 38 Stainless Steel / Grey / Strap
| Brand: | Omega |
|---|---|
| Family: | Speedmaster (Non-Moonwatch) |
| Reference: | 324.32.38.50.06.001 (aka: 32432385006001) |
| Name: | 324.32.38.50.06.001 Speedmaster Co-Axial 38 Stainless Steel / Grey / Strap |
| Produced: | 2017 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Bezel: | Gem-Set |
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 38.00 mm |
| Case Lug Width: | 18.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | Grey |
|---|---|
| Dial Finish: | Sunburst |
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Stick |
Minimum price
2 916 €
Maximum price
5 497 €
Absolute change
0 €
Opening price
3 442 €
Closing price
3 442 €
Relative change
0,00 %
Description
The Omega Speedmaster 324.32.38.50.06.001, a 2017 release, features a stainless steel case with a black aluminum tachymeter ring and a grey dial. It is fitted with a 'Novo Nappa' leather strap.