Omega - 324.63.38.50.02.004
324.63.38.50.02.004 Speedmaster Co-Axial 38 Yellow Gold / Silver / Strap
| Brand: | Omega |
|---|---|
| Family: | Speedmaster (Non-Moonwatch) |
| Reference: | 324.63.38.50.02.004 (aka: 32463385002004) |
| Name: | 324.63.38.50.02.004 Speedmaster Co-Axial 38 Yellow Gold / Silver / Strap |
| Produced: | 2020 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Yellow Gold |
|---|---|
| Case Bezel: | Tachymeter |
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 38.00 mm |
| Case Lug Width: | 18.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | Silver |
|---|---|
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Stick |
Description
The Omega Speedmaster 38 reference 324.63.38.50.02.004 was added to the brand's collection in 2020. It features a Yellow Gold case and a Silver dial. Inside tick the self-winding caliber 3330 movement.