Omega - 329.30.44.51.01.003
329.30.44.51.01.003 Speedmaster Super Racing Master Co-Axial Stainless Steel / Black / Bracelet
| Brand: | Omega |
|---|---|
| Family: | Speedmaster (Non-Moonwatch) |
| Reference: | 329.30.44.51.01.003 (aka: 32930445101003) |
| Name: | 329.30.44.51.01.003 Speedmaster Super Racing Master Co-Axial Stainless Steel / Black / Bracelet |
| Produced: | 2023 |
| Limited: | No |
| Case Bezel: | Tachymeter |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 44.25 mm |
| Case Lug Width: | 21.00 mm |
| Water Resistance: | 50.00 m |
| Dial Color: | Black |
|---|---|
| Dial Finish: | Matte |
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Stick |
Minimum price
9 067 €
Maximum price
11 115 €
Absolute change
0 €
Opening price
9 213 €
Closing price
9 213 €
Relative change
0,00 %
Description
The Omega Speedmaster Super Racing was introduced in 2023. This Speedmaster is fitted with cailber 9920, the first movement to use the brand's Spirate System fine adjustment.Reference 329.30.44.51.01.003 has a Ceramic case with ceramic bezel insert, and a Black dial with a honeycomb pattern and 'racing' style minute track.