Omega - 3881.30.37
3881.30.37 Speedmaster Broad Arrow Co-Axial GMT Stainless Steel / White
| Brand: | Omega |
|---|---|
| Family: | Speedmaster Broad Arrow |
| Reference: | 3881.30.37 (aka: 38813037) |
| Name: | 3881.30.37 Speedmaster Broad Arrow Co-Axial GMT Stainless Steel / White |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Bezel: | Tachymeter |
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 44.25 mm |
| Case Lug Width: | 21.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | White |
|---|---|
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Arrow |
Description
The ref. 3881.30.37 Speedmaster Broad Arrow is powered by the automatic caliber 3603 with GMT function and chronograph. This version has a silver dial and a leather strap.