Omega - 329.92.43.51.10.001
329.92.43.51.10.001 Speedmaster Chronoscope Master Chronometer Bronze Gold
| Brand: | Omega |
|---|---|
| Family: | Speedmaster Chronoscope |
| Reference: | 329.92.43.51.10.001 (aka: 32992435110001) |
| Name: | 329.92.43.51.10.001 Speedmaster Chronoscope Master Chronometer Bronze Gold |
| Produced: | 2021 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Bronze Gold |
|---|---|
| Case Bezel: | Tachymeter |
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 43.00 mm |
| Case Lug Width: | 21.00 mm |
| Water Resistance: | 50.00 m |
| Dial Color: | Brown |
|---|---|
| Dial Indexes: | Arabic Numerals |
| Dial Hands: | Feuille |
Minimum price
9 520 €
Maximum price
15 437 €
Absolute change
0 €
Opening price
11 894 €
Closing price
11 894 €
Relative change
0,00 %
Description
The Omega Speedmaster reference 329.92.43.51.10.001 was introduced in 2021. This Speedmaster has a case made of Omega's proprietary 9ct 'Bronze Gold' alloy. The dial is Brown. Inside ticks the hand-wound caliber 9908.