Omega - 310.30.42.50.01.002
310.30.42.50.01.002 Speedmaster Professional Moonwatch 3861 Stainless Steel / Black / Sapphire / Bracelet
| Brand: | Omega |
|---|---|
| Family: | Speedmaster Moonwatch |
| Reference: | 310.30.42.50.01.002 (aka: 31030425001002) |
| Name: | 310.30.42.50.01.002 Speedmaster Professional Moonwatch 3861 Stainless Steel / Black / Sapphire / Bracelet |
| Produced: | 2021 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Bezel: | Tachymeter |
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 42.00 mm |
| Case Lug Width: | 20.00 mm |
| Water Resistance: | 50.00 m |
| Dial Color: | Black |
|---|---|
| Dial Finish: | Matte |
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Stick |
Minimum price
5 814 €
Maximum price
6 593 €
Absolute change
0 €
Opening price
6 150 €
Closing price
6 150 €
Relative change
0,00 %
Description
The Omega Speedmaster Moonwatch ref. 310.30.42.50.01.002 was introduced in 2020. This new-generation Moonwatch is powered by caliber 3861. The case is stainless steel with an aluminum tachymeter bezel insert. The dial is black.