Omega - 310.55.42.50.13.001
310.55.42.50.13.001 Speedmaster Professional Moonwatch 3861 Sedna Gold - Diamond / Brown / Bracelet
| Brand: | Omega |
|---|---|
| Family: | Speedmaster Moonwatch |
| Reference: | 310.55.42.50.13.001 (aka: 31055425013001) |
| Name: | 310.55.42.50.13.001 Speedmaster Professional Moonwatch 3861 Sedna Gold - Diamond / Brown / Bracelet |
| Produced: | 2023 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Sedna Gold |
|---|---|
| Case Bezel: | Gem-Set |
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 42.00 mm |
| Case Lug Width: | 20.00 mm |
| Water Resistance: | 50.00 m |
| Dial Color: | Brown |
|---|---|
| Dial Finish: | Sunburst |
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Stick |
Description
The Omega Speedmaster Moonwatch ref. 310.55.42.50.13.001 was introduced in 2023. This Speedmaster has a case of Sedna gold. The bezel is set with diamonds.