Omega - 310.60.42.50.10.001
310.60.42.50.10.001 Speedmaster Professional Moonwatch 3861 Moonshine Gold / Green / Bracelet
| Brand: | Omega |
|---|---|
| Family: | Speedmaster Moonwatch |
| Reference: | 310.60.42.50.10.001 (aka: 31060425010001) |
| Name: | 310.60.42.50.10.001 Speedmaster Professional Moonwatch 3861 Moonshine Gold / Green / Bracelet |
| Produced: | 2022 |
| Limited: | No |
| Case Bezel: | Tachymeter |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 42.00 mm |
| Case Lug Width: | 20.00 mm |
| Water Resistance: | 50.00 m |
| Dial Color: | Green |
|---|---|
| Dial Finish: | Sunburst |
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Stick |
Minimum price
27 956 €
Maximum price
45 340 €
Absolute change
0 €
Opening price
30 126 €
Closing price
30 126 €
Relative change
0,00 %
Description
The Omega Speedmaster Moonwatch ref. 310.60.42.50.10.001 was introduced in 2022. This new-generation Moonwatch is powered by caliber 3861. The case is made of Omega's proprietary 'Moonshine' gold paired with an 'Ceragold' tachymeter bezel insert. The dial is Green.