Omega - 311.30.42.30.01.007
311.30.42.30.01.007 Speedmaster Professional Moonwatch RAID
| Brand: | Omega |
|---|---|
| Family: | Speedmaster Moonwatch |
| Reference: | 311.30.42.30.01.007 (aka: 31130423001007) |
| Name: | 311.30.42.30.01.007 Speedmaster Professional Moonwatch RAID |
| Produced: | 2018 |
| Limited: | Yes, 250 units |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Bezel: | Tachymeter |
| Case Glass: | Plexi |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 42.00 mm |
| Case Lug Width: | 20.00 mm |
| Water Resistance: | 50.00 m |
| Dial Color: | Black |
|---|---|
| Dial Finish: | Matte |
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Stick |
Minimum price
13 999 €
Maximum price
21 513 €
Absolute change
0 €
Opening price
15 282 €
Closing price
15 282 €
Relative change
0,00 %
Description
The Omega Speedmaster Professional 311.30.42.30.01.007 is a limited edition of 250 pieces introduced in 2019 for the French police unit RAID.