Omega - 311.93.42.30.99.001
311.93.42.30.99.001 Speedmaster Professional Moonwatch 321 Platinum / Black / Alligator
| Brand: | Omega |
|---|---|
| Family: | Speedmaster Moonwatch |
| Reference: | 311.93.42.30.99.001 (aka: 31193423099001) |
| Name: | 311.93.42.30.99.001 Speedmaster Professional Moonwatch 321 Platinum / Black / Alligator |
| Produced: | 2019 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Platinum |
|---|---|
| Case Bezel: | Tachymeter |
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 42.00 mm |
| Case Lug Width: | 20.00 mm |
| Water Resistance: | 50.00 m |
| Dial Color: | Black |
|---|---|
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Stick |
Minimum price
45 047 €
Maximum price
64 179 €
Absolute change
0 €
Opening price
47 689 €
Closing price
47 689 €
Relative change
0,00 %
Description
The Omega Speedmaster Professional Moonwatch Calibre 321 ref. 311.93.42.30.99.001 was introduced in 2019. It features a platinum case with ceramic bezel insert and an onyx dial with meteorite sub dials. Inside is a re-born version of calibre 321.