Omega - 3570.31.00
3570.31.00 Speedmaster Professional Moonwatch Mitsukoshi
| Brand: | Omega |
|---|---|
| Family: | Speedmaster Moonwatch |
| Reference: | 3570.31.00 (aka: 35703100) |
| Name: | 3570.31.00 Speedmaster Professional Moonwatch Mitsukoshi |
| Produced: | 2003 |
| Produced: | 2004 |
| Limited: | Yes, 300 units |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Bezel: | Tachymeter |
| Case Glass: | Plexi |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 42.00 mm |
| Case Lug Width: | 20.00 mm |
| Water Resistance: | 50.00 m |
| Dial Color: | Silver |
|---|---|
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Stick |
Minimum price
6 976 €
Maximum price
9 710 €
Absolute change
0 €
Opening price
7 484 €
Closing price
7 484 €
Relative change
0,00 %
Description
The Omega Speedmaster Professional reference 3570.31.00 is a limited edition of 300 pieces with Panda dial that was created for Japanese retailer Mitsukoshi in 2004. Reference 3570.31.00.