Omega - 428.58.26.60.04.002
428.58.26.60.04.002 Mini Trésor Quartz 26 Moonshine Gold - Diamond / White Enamel / Double Tour
| Brand: | Omega |
|---|---|
| Family: | Trésor |
| Reference: | 428.58.26.60.04.002 (aka: 42858266004002) |
| Name: | 428.58.26.60.04.002 Mini Trésor Quartz 26 Moonshine Gold - Diamond / White Enamel / Double Tour |
| Produced: | 2024 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Moonshine Gold |
|---|---|
| Case Bezel: | Gem-Set |
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 26.00 mm |
| Case Lug Width: | 13.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | White |
|---|---|
| Dial Finish: | Gloss |
| Dial Indexes: | Roman Numerals |
| Dial Hands: | Feuille |
Description
The Omega De Ville Mini Trésor {WATCH_REF] was added to the collection in 2024. This watch has a diamond-set, Moonshine Gold case with a diameter of 26.00mm, and a White grand feu enamel dial. This watch is powered by caliber 4061, a quartz movement indicating hours and minutes.