Omega - 432.53.40.21.04.001
432.53.40.21.04.001 De Ville Trésor Master Co-Axial Sedna Gold / White Enamel
| Brand: | Omega |
|---|---|
| Family: | Trésor |
| Reference: | 432.53.40.21.04.001 (aka: 43253402104001) |
| Name: | 432.53.40.21.04.001 De Ville Trésor Master Co-Axial Sedna Gold / White Enamel |
| Produced: | 2015 |
| Limited: | Yes, 88 units |
| Case Material: | Sedna Gold |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 40.00 mm |
| Case Lug Width: | 20.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | White |
|---|---|
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Stick |
Description
The ref. 432.53.40.21.04.001 is a limited edition (88 pieces) of the Tresor with 'Sedna Gold' case. The dial does not have the barley corn pattern, but is rather white enamel.