Omega - 432.53.40.21.07.001
432.53.40.21.07.001 De Ville Trésor Master Co-Axial White Gold / Tahiti MOP
| Brand: | Omega |
|---|---|
| Family: | Trésor |
| Reference: | 432.53.40.21.07.001 (aka: 43253402107001) |
| Name: | 432.53.40.21.07.001 De Ville Trésor Master Co-Axial White Gold / Tahiti MOP |
| Produced: | 2016 |
| Limited: | No |
| Case Material: | White Gold |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 40.00 mm |
| Case Lug Width: | 20.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | Brown |
|---|---|
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Stick |
Description
The Omega DeVille Trésor reference 432.53.40.21.07.001 has a white gold case and a Tahitian mother-of-pearl dial. It is powered by the hand-wound caliber 8511. Reference: 432.53.40.21.07.001