Omega - 432.58.40.21.05.002
432.58.40.21.05.002 De Ville Trésor Master Co-Axial Yellow Gold / Diamond / MOP
| Brand: | Omega |
|---|---|
| Family: | Trésor |
| Reference: | 432.58.40.21.05.002 (aka: 43258402105002) |
| Name: | 432.58.40.21.05.002 De Ville Trésor Master Co-Axial Yellow Gold / Diamond / MOP |
| Produced: | 2016 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Yellow Gold |
|---|---|
| Case Bezel: | Gem-Set |
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 40.00 mm |
| Case Lug Width: | 20.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | White |
|---|---|
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Stick |
Description
The Omega De Ville Trésor 432.58.40.21.05.002 has a yellow gold case with diamond-set bezel. The dial is mother-of-pearl.