Omega - 435.53.40.21.10.001
435.53.40.21.10.001 De Ville Trésor Master Chronometer Small Seconds Yellow Gold / Green
| Brand: | Omega |
|---|---|
| Family: | Trésor |
| Reference: | 435.53.40.21.10.001 (aka: 43553402110001) |
| Name: | 435.53.40.21.10.001 De Ville Trésor Master Chronometer Small Seconds Yellow Gold / Green |
| Produced: | 2021 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Yellow Gold |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 40.00 mm |
| Case Lug Width: | 20.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | Green |
|---|---|
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Stick |
Minimum price
13 736 €
Maximum price
17 803 €
Absolute change
0 €
Opening price
15 206 €
Closing price
15 206 €
Relative change
0,00 %
Description
The Omega Trésor reference 435.53.40.21.10.001 was introduced in 2021. This Trésor has a Yellow Gold case paired with a Green dial. Inside ticks the hand-wound caliber 8927, an in-house movement with small seconds.