Omega - 529.53.43.22.99.001
529.53.43.22.99.001 De Ville Trésor Tourbillon Canopus Gold / Pink
| Brand: | Omega |
|---|---|
| Family: | Trésor |
| Reference: | 529.53.43.22.99.001 (aka: 52953432299001) |
| Name: | 529.53.43.22.99.001 De Ville Trésor Tourbillon Canopus Gold / Pink |
| Produced: | 2022 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Canopus Gold |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 43.00 mm |
| Case Lug Width: | 21.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | Pink |
|---|---|
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Stick |
Description
Introduced in 2022, the Omega De Ville reference 529.53.43.22.99.001 has a 18k canopus gold case paired with a Sedna gold dial. This watch is powered by caliber 2640.