Oris - 01 747 7701 4461-07 8 22 85
01 747 7701 4461-07 8 22 85 Audi Sport GMT Stainless Steel / Silver / Bracelet
| Brand: | Oris |
|---|---|
| Family: | Artix GT |
| Reference: | 01 747 7701 4461-07 8 22 85 (aka: 01 747 7701 4461-07 8 22 85) |
| Name: | 01 747 7701 4461-07 8 22 85 Audi Sport GMT Stainless Steel / Silver / Bracelet |
| Produced: | 2015 |
| Limited: | No |
| Case Bezel: | Rotating, 0-60 (Dive) |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 44.00 mm |
| Case Lug Width: | 22.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | Silver |
|---|---|
| Dial Indexes: | Arabic Numerals |
| Dial Hands: | Stick |
Description
The Oris Audi Sport {WATCH_REF] has a titanium case with bidirectional bezel with tungsten inlay. The dial is Silver.