Oris - 01 733 7720 4034-Set
01 733 7720 4034-Set Divers Sixty-Five 42 Topper Edition
| Brand: | Oris |
|---|---|
| Family: | Divers 65 |
| Reference: | 01 733 7720 4034-Set (aka: 01 733 7720 4034-Set) |
| Name: | 01 733 7720 4034-Set Divers Sixty-Five 42 Topper Edition |
| Produced: | 2020 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Bezel: | Rotating, 0-60 (Dive) |
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 42.00 mm |
| Case Lug Width: | 21.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | Black |
|---|---|
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Stick |
Description
The Oris Divers Sixty-Five Topper Edition reference 01 733 7720 4034-Set of 2020 is a larger take on the original 2016 Divers Sixty-Five Topper Edition.