Oris - 01 733 7771 3155-07 5 19 04BR
01 733 7771 3155-07 5 19 04BR Divers Sixty-Five 38 Cotton Candy Sky Blue / Calf
| Brand: | Oris |
|---|---|
| Family: | Divers 65 |
| Reference: | 01 733 7771 3155-07 5 19 04BR (aka: 01 733 7771 3155-07 5 19 04BR) |
| Name: | 01 733 7771 3155-07 5 19 04BR Divers Sixty-Five 38 Cotton Candy Sky Blue / Calf |
| Produced: | 2021 |
| Limited: | No |
| Case Bezel: | Rotating, 0-60 (Dive) |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 38.00 mm |
| Case Lug Width: | 19.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | Blue |
|---|---|
| Dial Finish: | Matte |
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Stick |
Description
The Oris Divers Sixty-Five reference 01 733 7771 3155-07 5 19 04BR 'Cotton Candy' has a bronze case with stainless steel back and a leather strap. The dial is 'Sky Blue'.