Oris - 01 733 7771 3157-07 8 19 15
01 733 7771 3157-07 8 19 15 Divers Sixty-Five 38 Cotton Candy Wild Green / Bracelet
| Brand: | Oris |
|---|---|
| Family: | Divers 65 |
| Reference: | 01 733 7771 3157-07 8 19 15 (aka: 01 733 7771 3157-07 8 19 15) |
| Name: | 01 733 7771 3157-07 8 19 15 Divers Sixty-Five 38 Cotton Candy Wild Green / Bracelet |
| Produced: | 2021 |
| Limited: | No |
| Case Bezel: | Rotating, 0-60 (Dive) |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 38.00 mm |
| Case Lug Width: | 19.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | Green |
|---|---|
| Dial Finish: | Matte |
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Stick |
Description
The Oris Divers Sixty-Five reference 01 733 7771 3157-07 8 19 15 'Cotton Candy' has a bronze case and matching bronze bracelet. The dial is 'Wild Green'.