Oris - 01 771 7744 4354-07 8 21 18
01 771 7744 4354-07 8 21 18 Divers Sixty-Five 43 Chronograph Stainless Steel / Bronze / Black / Bracelet
| Brand: | Oris |
|---|---|
| Family: | Divers 65 |
| Reference: | 01 771 7744 4354-07 8 21 18 (aka: 01 771 7744 4354-07 8 21 18) |
| Name: | 01 771 7744 4354-07 8 21 18 Divers Sixty-Five 43 Chronograph Stainless Steel / Bronze / Black / Bracelet |
| Produced: | 2019 |
| Limited: | No |
| Case Bezel: | Rotating, 0-60 (Dive) |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 43.00 mm |
| Case Lug Width: | 21.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | Black |
|---|---|
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Stick |
Description
The Oris Divers Sixty-Five 43 Chronograph reference 01 771 7744 4354-07 8 21 18 has a stainless steel case with bronze bezel. The dial is Black.