Oris - 01 643 7584 7154-Set
01 643 7584 7154-Set Divers Small Second - Date Carlos Coste
| Brand: | Oris |
|---|---|
| Family: | Divers |
| Reference: | 01 643 7584 7154-Set (aka: 01 643 7584 7154-Set) |
| Name: | 01 643 7584 7154-Set Divers Small Second - Date Carlos Coste |
| Limited: | Yes, 2000 units |
| Case Material: | Titanium |
|---|---|
| Case Bezel: | Rotating, 0-60 (Dive) |
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 47.00 mm |
| Case Lug Width: | 24.00 mm |
| Water Resistance: | 2000.00 m |
| Dial Color: | Black |
|---|---|
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Feuille |
Description
The Oris Divers Small Second Date reference 01 643 7584 7154-Set is a limited edition of 2000 pieces. This watch has a titanium case of 47.00mm, which houses the self-winding caliber Oris 643 with small seconds and date. The dial is Black.