Oris - 01 674 7542 7154-07 8 24 70PEB
01 674 7542 7154-07 8 24 70PEB Divers Titan Chronograph / Bracelet
| Brand: | Oris |
|---|---|
| Family: | Divers |
| Reference: | 01 674 7542 7154-07 8 24 70PEB (aka: 01 674 7542 7154-07 8 24 70PEB) |
| Name: | 01 674 7542 7154-07 8 24 70PEB Divers Titan Chronograph / Bracelet |
| Limited: | No |
| Case Material: | Titanium |
|---|---|
| Case Bezel: | Rotating, 0-60 (Dive) |
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 44.00 mm |
| Case Lug Width: | 24.00 mm |
| Water Resistance: | 300.00 m |
| Dial Color: | Black |
|---|---|
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Feuille |
Description
The Oris Divers Titan Chronograph 01 674 7542 7154-07 8 24 70PEB has a titanium case of 44.00mm and a Black dial. Power comes from caliber Oris 674, a self-winding movement with chronograph and date.