Oris - 01 774 7683 7154-Set
01 774 7683 7154-Set ProDiver Chronograph Titanium / Black / Bracelet
| Brand: | Oris |
|---|---|
| Family: | ProDiver |
| Reference: | 01 774 7683 7154-Set (aka: 01 774 7683 7154-Set) |
| Name: | 01 774 7683 7154-Set ProDiver Chronograph Titanium / Black / Bracelet |
| Limited: | No |
| Case Bezel: | Rotating, 0-60 (Dive) |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 51.00 mm |
| Case Lug Width: | 28.00 mm |
| Water Resistance: | 1000.00 m |
| Dial Color: | Black |
|---|---|
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Feuille |
Description
The Oris ProDiver Chronograph 01 774 7683 7154-Set has a titanium case with rubber ceramic minutes scale top ring od 51.00mm, which is water resistant to depths up to 1000 meters. Inside ticks a self-winding movement with chronograph: caliber Oris 674. The dial is Black.