Oris - 01 674 7659 4764-07 4 25 06B
01 674 7659 4764-07 4 25 06B TT1 Chronograph PVD - Ceramic / Black / Rubber
| Brand: | Oris |
|---|---|
| Family: | TT1 |
| Reference: | 01 674 7659 4764-07 4 25 06B (aka: 01 674 7659 4764-07 4 25 06B) |
| Name: | 01 674 7659 4764-07 4 25 06B TT1 Chronograph PVD - Ceramic / Black / Rubber |
| Limited: | No |
| Case Bezel: | Tachymeter |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 45.00 mm |
| Case Lug Width: | 25.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | Black |
|---|---|
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Dauphine |
Description
The Oris TT1 Chronograph {WATCH_REF] has a stainless steel case of [DIAMETER}mm, which is crowned by a ceramic top ring with engraved tachymeter scale. This watch is powered by the self-winding caliber Oris 674.