Oris - 01 735 7651 4765-07 4 25 06B
01 735 7651 4765-07 4 25 06B TT1 Williams F1 Team Day Date
| Brand: | Oris |
|---|---|
| Family: | TT1 |
| Reference: | 01 735 7651 4765-07 4 25 06B (aka: 01 735 7651 4765-07 4 25 06B) |
| Name: | 01 735 7651 4765-07 4 25 06B TT1 Williams F1 Team Day Date |
| Limited: | No |
| Case Glass: | Sapphire |
|---|---|
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 43.00 mm |
| Case Lug Width: | 25.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | Black |
|---|---|
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Stick |
Description
The Oris TT1 01 735 7651 4765-07 4 25 06B has a stainless steel case of [DIAMTER]mm, which is crowned by a ceramic top ring. This watch is powered the self-winding caliber Oris 735 with windows for both day and date.