Panerai - FER00006
FER00006 Ferrari Granturismo Chronograph Pink Gold
| Case Material: | Pink Gold |
|---|---|
| Case Glass: | Plexi |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Cushion |
| Case Diameter: | 45.00 mm |
| Case Lug Width: | 24.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | Black |
|---|---|
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Stick |
Description
The FER 00006 Ferrari Granturismo Chronograph by Panerai features a pink gold case and an automatic movement with chronograph.