Panerai - FER00028
FER00028 Ferrari Scuderia Chronograph
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Cushion |
| Case Diameter: | 45.00 mm |
| Case Lug Width: | 24.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | Red |
|---|---|
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Stick |
Description
The Panerai FER 00028 Scuderia Chronograph features a striking red dial with a silver tachymeter ring. It has a stainless steel case of 45mm.