Panerai - FER00038
FER00038 Ferrari Chronograph
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Cushion |
| Case Diameter: | 45.00 mm |
| Case Lug Width: | 24.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | Black |
|---|---|
| Dial Indexes: | Arabic Numerals |
| Dial Hands: | Stick |
Description
The Panerai FER 038 Chronograph features a black case and a striking black dial with red subdials.