Panerai - PAM00329
PAM00329 Luminor 1950 3 Days GMT Automatic Acciaio 44mm Bracelet
| Brand: | Panerai |
|---|---|
| Family: | Luminor 1950 |
| Reference: | PAM00329 (aka: PAM00329) |
| Name: | PAM00329 Luminor 1950 3 Days GMT Automatic Acciaio 44mm Bracelet |
| Produced: | 2009 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Cushion |
| Case Diameter: | 44.00 mm |
| Case Lug Width: | 24.00 mm |
| Water Resistance: | 300.00 m |
| Dial Color: | Black |
|---|---|
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Stick |
Description
The 2009 PAM 329 is the bracelet version of the PAM 320. It has a stainless steel case measuring 44mm across and is powered by caliber P.9001 with second timezone.