Panerai - PAM00347
PAM00347 Luminor 1950 3 Days GMT Power Reserve Automatic Acciaio 44mm
| Brand: | Panerai |
|---|---|
| Family: | Luminor 1950 |
| Reference: | PAM00347 (aka: PAM00347) |
| Name: | PAM00347 Luminor 1950 3 Days GMT Power Reserve Automatic Acciaio 44mm |
| Produced: | 2010 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Cushion |
| Case Diameter: | 44.00 mm |
| Case Lug Width: | 24.00 mm |
| Water Resistance: | 300.00 m |
| Dial Color: | Black |
|---|---|
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Stick |
Description
The 2010 PAM00347 is the bracelet version of the PAM00321. It features a 44mm case in Luminor 1950 style. It is powered by caliber P.9002.