Panerai - PAM00352
PAM00352 Luminor 1950 Marina 3 Days Automatic Titanio Bracelet
| Brand: | Panerai |
|---|---|
| Family: | Luminor 1950 |
| Reference: | PAM00352 (aka: PAM00352) |
| Name: | PAM00352 Luminor 1950 Marina 3 Days Automatic Titanio Bracelet |
| Produced: | 2010 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Titanium |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Cushion |
| Case Diameter: | 44.00 mm |
| Case Lug Width: | 24.00 mm |
| Water Resistance: | 300.00 m |
| Dial Color: | Brown |
|---|---|
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Stick |
Description
The PAM00352 is the bracelet version of the PAM00351. It features a 44mm case in Luminor 1950 design done in titanium paired with a brown dial.