Panerai - PAM00361
PAM00361 Luminor 1950 Chronograph Flyback
| Brand: | Panerai |
|---|---|
| Family: | Luminor 1950 |
| Reference: | PAM00361 (aka: PAM00361) |
| Name: | PAM00361 Luminor 1950 Chronograph Flyback |
| Produced: | 2010 |
| Produced: | 2011 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Cushion |
| Case Diameter: | 44.00 mm |
| Case Lug Width: | 24.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | Black |
|---|---|
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Stick |
Description
The Panerai PAM 361 is a 44mm Luminor 1950 model with flyback chronograph in a brushed stainless steel case. Own a Panerai PAM 361 Luminor 1950 Chronograph Flyback? Please share a picture!