Panerai - PAM00745
PAM00745 Luminor 1950 Marina 3 Days Automatic Titanio Harrods
| Brand: | Panerai |
|---|---|
| Family: | Luminor 1950 |
| Reference: | PAM00745 (aka: PAM00745) |
| Name: | PAM00745 Luminor 1950 Marina 3 Days Automatic Titanio Harrods |
| Produced: | 2017 |
| Limited: | Yes, 100 units |
| Case Material: | Titanium |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Cushion |
| Case Diameter: | 44.00 mm |
| Case Lug Width: | 24.00 mm |
| Water Resistance: | 300.00 m |
| Dial Color: | Blue |
|---|---|
| Dial Indexes: | Arabic Numerals |
| Dial Hands: | Stick |
Description
The Panerai Luminor 1950 PAM00745 is a limited edition of 100 pieces made for Harrod's. It features a blue dial and titanium bracelet.The package includes a blue strap.