Panerai - PAM00767
PAM00767 Luminor 1950 Tourbillon GMT Titanio Lo Scienziato Blue
| Brand: | Panerai |
|---|---|
| Family: | Luminor 1950 |
| Reference: | PAM00767 (aka: PAM00767) |
| Name: | PAM00767 Luminor 1950 Tourbillon GMT Titanio Lo Scienziato Blue |
| Produced: | 2016 |
| Limited: | Yes, 100 units |
| Case Material: | Titanium |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Cushion |
| Case Diameter: | 48.00 mm |
| Case Lug Width: | 26.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | Skeleton |
|---|---|
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Stick |
Description
The Panerai Luminor 1950 Tourbillon GMT Titanio Lo Scienziato PAM00578 was introduced in 2018 as a variation of the 2016 PAM00578. This limited edition of 100 pieces is powered by the skeletonized P.2005/T movement and features blue accents.